Fotoaparát Casio Exilim Card EX-S600

Fotoaparát Casio Exilim Card EX-S600 Zde najdete můj oranžový Casio EX-S600, který je v provozu od 17. července 2006.

Svou "životní pouť" ukončil v létě 2009 úderem kamene do oblasti optiky během motokrosového závodu (byl upevněn na řidítka jednoho ze strojů). Půl roku předtím se začalo kouřit z blesku při každém použití. Měsíc před jeho totální likvidací přestala fungovala clona. Bylo možné pouze natáčet video. Fotografie byly přesvícené.


Fotoaparát mě oslovil designem, kvalitou materiálů, zpracováním a v neposlední řadě "dobovými Hi-technologiemi".

Jelikož jsem, až do jeho ztráty, byl spokojeným vlastníkem jeho předchůdce Casio EX-S100 - prvního fotoaparátu s keramickým optickým členy, bylo rozhodování jaký fotoaparát si pořídím nyní mnohem lehčí.

Jeho následník Casio EX-S10, který jsem vlastnil následně, byl naopak velikým zklamáním jak v oblasti zpracování, tak kvality fotografií. Fotoaparát mi byl odcizen, ale o dalším této značky již neuvažuji. Opustil jsem značku Casio a nyní vlastním CANON Digital IXUS 100 IS (červený). Ale nyní už zpátky k EX-S600.

Oproti S100 má S600 znatelně lepší výdrž baterie.

Jako paměťovou kartu pro tento fotoaparát jsem tehdy doporučoval minimálně 1GB SD kartu. Pro S100 byl 1GB slušná kapacita postačující na 554fotografií nebo na 54minut videa.
Fotoaparát Casio Exilim Card EX-S600 U tohoto krasavce by bylo lépe jako standardní základ použít alespoň 2GB SD kartu.

S jedním GB můžete pořídit 224 fotografií a 24minut videa - obojí v maximální kvalitě. S600 umožňuje, narozdíl od S100 3 stupně kvality videa s nejnižší kvalitou srovnatelnou s předchůdcem s tím rozdílem, že se v této kvalitě vejde na 1GB kartu 3x tolik (2hodiny 52minut). Pro úplnost - ve střední kvalitě záznamu se na 1GB kartu vejde 1 hodina 4 minuty.

Model S600 má také zabudován stabilizátor obrazu jak pro fotografování, tak pro video.

Líbila se mi také možnost pořizovat fotografie během běžícího videozáznamu - výsledné video je pak v jednom souboru s tím, že cca 2s (čas během pořízení fotografie) je ze záznamu "vystřihnut".

Foťáček byl zhruba velikosti iPodu, takže se naprosto ideálně vešel do vyztuženého neoprénového obalu Marware původně určeného pro iPod III a IV generace.

Narozdíl od iPodu, jak bývá u většiny elektroniky zvykem, má (kromě obalu a paměťové SD karty) všechno potřebné příslušenství v základu - tedy dokovací kolébku a napájecí, USB a AV kabel.

Se samotným fotoaparátem jsem bylspokojený, jediný problém který se mi občas objevil, trápil mne, ale dosud neznám jeho příčinu je, že "zamrzl" při přehrávání fotek v dokovací kolébce a bylo nutné jej "resetovat" výjmutím baterie, což S100 nikdy neudělal.

Chcete-li si prohlédnout fotografie pořízené tímto foťáčkem na konkrétní akci, doporučuji Vám prohlédnout fotografie z Hrachovky 2006.

Pokud Vás zajímají další detaily a přesné technické podrobnosti, tak v pravém menu najdete několik odkazů na příslušné recenze.

Na začátek článku >>>[VÍTEJTE ZDE]

[Cestování]

[Hračky]

[Odkazy]

[Návštěvní kniha]


HRAČKY

[Můj iPod]

[Moje Casio]

[Můj notebook]

[Moje PC]


CASIO MENU

[Casio Europe]

[DigiManie.cz]

[Grafika.cz]

[DigiArena.cz 1]

[DigiArena.cz 2]

Ikona

Ikona webu

Credits

Mapa webu

JIP © 2012