Můj seznam hloupých věcí

Několik věcí mne už delší dobu štve. Sepisuji je zde, aby o nich mohli přemýšlet ostatní spoluovčané (a případně fakty přesvědčit, že tomu je jinak a tyto věci mají svůj oprávněný důvod).

Bodový systém? Zrušit!

Drahý, korupční, neefektivní. Škoda slov. Není divu, že proti němu již existují iniciativy. Můžete podepsat petici proti Bodovému systému.

Příkopy. Žádná kladná funkce! Zrušit!

Proč se tady v Kocourkově* tak zoufale lpí na příkopech u silnice? Jaká je jejich funkce? Při rozhovoru s náhodným člověkem obvykle dostanu odpověď, že jsou přece kvůli dešti. Což je nesmysl, protože například v Irsku, kde prší mnohem více a častěji, příkopy všude nemají a častěji je tam u silnic k vidění spíše jejich opak - bariérové valy. S vodou na vozovce přitom větší problémy nemají. Při větším dešti a záplavách (i povodních) příkopy ničemu neprospějí.
Naopak mne napadá pár důvodů proti nim. Jsou nebezpečné. Tedy hlavně jejich zakončení a obzvlášť betonové můstky přes ně. Navíc ohrožují stabilitu vozovky, která, kvůli prokopání, hrozí sesuvem.
Veškeré prostředky na jejich periodickou obnovu jsou tedy, z mého pohledu, hůře než vyhozené.

Bílá barva na silnici. Proč se nepoužije kvalitní barva?

Proč se tady v Kocourkově* používá na silnici bílá barva pro vodorovné značení (čáry, přechody...), která mnohdy nevydrží ani rok?! Na "západě" je barva plastická, která vydrží léta.

Koupili jste někdy tzv. Dárkový poukaz? Proč?

Nepočítám ty "Dárkové poukazy" (Vouchery chcete-li), které dostanete od obchodníků jako propagační dárek, za nákupy ap. Dárkové poukazy nemají žádný smysl pro žádného jejich kupujícího. Dnes prakticky nikdo nenabízí slevu při jejich nákupu nebo použití (Mají hodnotu 1:1 jako jejich nákupní cena). I když mají tzv. neomezenou platnost, tak si uměle omezíte možnost nákupu někde jinde (většinou se nedají vrátit). Nemluvě o tom, že obchodník může zkrachovat...
Jako dárek někomu je to ještě horší než peníze. Prakticky jen obdarováváte obchod "platbou s předstihem" za zboží, které jste ještě nekoupili.

Teleshoping, aneb zboží pro deb*ly obtěžuje všechny

Proč beztrestně a s podporou státu může obtěžovat několik jedinců většinu "normálních" lidí svým obchodním kanálem - tak stupidní reklamou na nekvalitní zboží, jakým teleshoping i zboží prodávané touto formou, bezesporu je? Proč je nutné jej zařazovat do programu HLAVNĚ na stanicích veřejnoprávní TV? Údajně se nepočítá rovnocenně jako klasická reklama.. (Má právo na delší vysílací časy) Proč patří do jiné kategorie, než klasická reklama?

Obrovské SPZ pro motorky

Velikost registrační značky (dříve SPZ) na v ČR řádně zaregistrovaném motocyklu je nejen nelogická a nevhodná z hlediska aerodynamiky, ale i nebezpečná (většinou přesahuje obrys blatníku a při nehodě může dojít ke zranění. V době, kdy se tyto "obludné" plechy zaváděly jsem měl dojem, že jde jen o krátké přechodné období, než se stihnou opět vyrábět značky v rozumné velikosti...

Kouření tabáku na veřejných i neveřejných místech...

Nekonečný příběh. Žádný přínos. Nesčetně záporů. Můj pohled.


JIP


________________________________________________________
Kocourkov - v mnohém (bohužel) synonymum pro Česká Republika.
[VÍTEJTE ZDE]

[Cestování]

[Hračky]

[Odkazy]

[Návštěvní kniha]


Ikona

Ikona webu

Credits

Mapa webu

JIP © 2012