Příběh o jedné opravdové noční můře

Před dosti dlouhou dobou jsem měl v noci jeden znepokojivý sen.

Problém je, že mi od té doby i díky mému okolí připadá, jako bych se z něj již neprobudil a ty obrazy mě pořád pronásledují...

Přes přinejmenším opravdu dost znepokojivý obsah se o něj teď s Vámi podělím. Citlivější povahy prosím o okamžité zastavení četby, ty ostatní o schovívavost ve smyslu vyjadřování k popisovaným fiktivním faktům.


Nadvláda nechutných "Pojídačů"

Chtěl bych Vám zde popsat něco, co je podle mého názoru dost nechutné a možná tomu ani nebudete věřit. U nás v okolí je totiž velmi rozšířeno pojídání... ehm.. jak to říct... ..no zkrátka pojídání fekálií.

Budete se divit, ale není to u nás zas tak vzácný jev a dokonce je to skoro "módní" záležitostí mezi mladší generací i když má tento zvyk u nás dlouholetou historii. Asi bych měl upřesnit o co jde; Nejde o materiál čerstvý, ale dnes se prakticky všechen prodává průmyslově vysušený, upravený a pěkně zabalený v úhledných krabičkách. Přes všechny úpravy nicméně jeden nepříjemný průvodní jev zůstává - je jím typický nepříjemný silný zápach, jakmile se výkal někým načne.

Ze začátku bylo možná umění výrobek prodat, nicméně masivní propagační kampaň způsobila, že teď je tento výrobek prakticky všude k dostání a nikdo se nad tím moc nepozastaví. Před pár lety se zjistilo, že tato (již celkem rozšířená) kratochvíle je poměrně nezdravá. Při zmíněné průmyslové výrobě se totiž do už tak nezdravého materiálu dostávají další příměsi a tak se onen zápach při pojídání stává až nezdravý a to i pro okolí. Informace o nezdravosti se bohužel objevila až když se pojídání průmyslových fekálií stalo běžnou součástí života mnoha lidí a nyní je vidět (a cítit) na každém kroku.

Tyto výkalojedy, nebo pojídače chcete-li, je dnes běžné vidět na ulicích. Studenti, kteří chtějí být "cool" pojídají fekálie ve skupinách. Ti tak většinou konají potají, za zády rodičů. Oni by totiž většinou z faktu, že mají doma mladého výkalojeda, radost neměli. Možná to mají z těch filmů, kde z nějakého neznámého důvodu dost často hlavní hrdina, nebo alespoň někdo v sympatické vedlejší roli, pojídá fekálie... ...jakkoliv to, při zamyšlení nad tím, může vypadat (přinejmenším) podivně. Dříve to dělali většinou chlapci, ale zajímavé je, že v poslední době začíná pojídat stále více mladých dívek. Všichni jako by necítili hlavní průvodní jev při pojídání. Parfém proti tomu bohužel nepomůže...

Lidé, kteří už s tímto nechutným nešvarem začali, nedokáží jednoduše přestat a navíc jednají tak, že to vypadá, že mají na takové jednání právo i když tím zápachem znepříjemňují život ostatním.
Po prokázání špatného vlivu na zdraví se naštěstí podařilo zavést omezení pojídání alespoň na některých místech.
Pro lidi fekálie nepojídající, přineslo zvlášť výrazné zlepšení omezení dělat to v uzavřených prostorech.

Všechny restaurace to zakázaly během obědů, ale pokud nejste pojídačem, tak například pro večeře je stále nutné si restaurace vybírat. I kdyby nastalo ještě větší zlepšení, tak při výběru staršího bytu nebo auta budete muset vybírat i mezi těmi zapáchajícími.

Někteří zaměstnavatelé mají v dotaznících pro uchazeče o práci i diskrétní kolonku "pojídač/nepojídač", aby nemuseli takové zaměstnance přijímat. Je to v jejich zájmu. Člověka pojídajícího fekálie déle poznáte kromě zápachu i podle zhnědnutí prstů ve kterých to obvykle drží a samozřejmě i podle zbarvení zubů.

Někde probíhají rušné debaty o tom, zda by se to mělo alespoň na veřejnosti zakázat. I když výrobci fekálií (pro toto využití) lobbují u zákonodárců, pro co nejdelší zachování současného stavu, tak většina lidí je pro další omezení. A co Vy?


Co by jste dělali kdyby se něco takového objevilo v reálném životě?
Stačí den někde mezi cizími lidmi a ta noční můra se mi zase vrací!

JIPúplně nahoru na tuto stránku >>> | na stránku VÍTEJTE ZDE>>>>
[VÍTEJTE ZDE]

[Cestování]

[Hračky]

[Odkazy]

[Návštěvní kniha]


Ikona

Ikona webu

Credits

Mapa webu

JIP © 2012