JIPovy aktuální názory - únor 2007

K napsání této stránky jsem se rozhodl vzhledem k momentálnímu "nakumulení" několika věcí, ke kterým bych se rád vyjádřil a proto zde tak činím...

Film, který musíte vidět:)

Teď jsem viděl nový, zajímavý a kvalitní dokument o skutečných a zároveň stále příliš neřešených problémech i jejich možném řešení.

Název zněl: An Inconvenient Truth (Nepříjemná pravda)
(správně přeložeho: Nevyhovující pravda - nepřesná česká lokalizace)

Vzhledem k jeho vypovídající hodnotě tento dokument doporučuji shlédnout opravdu všem ve všech vrstvách společnosti a s veškerou úctou i našemu panu Prezidentovi.

Doporučuji také všem přečíst článek deníku Britské listy:
>>Klimatické změny, britští konzervativci a postoj české ODS<<

Teleshoping na ČT

Několikrát bylo navýšení poplatku za televizi zdůvodňováno rapidním zkrácením vysílacího času reklamy, ale místo toho nás všechny obtěžuje nehorázné navýšení času vlezné "trhové" reklamy, navíc po technické a designové stránce vypadající jako levná reklama z 90-let, která propaguje velmi nekvalitní a normálně prakticky neprodejné výrobky. Hudba je otázkou vkusu, ale domnívám se že například Eva a Vašek by své výtvory neměli propagovat v hlavním vysílacím čase ve veřejnoprávní televizi! Ať mi nikdo neříká, že to není reklama! Teleshoping je nejhorší forma reklamy!
Sám TV k životu nepotřebuji, ale když už je doma a platím část poplatků. ...rozhodnu se na něco kouknout a "dožírají" mě tyhle reklamy...

Radarová základna v ČR

Nelíbí se mi postoupení jakékoliv části našeho území jiné armádě, byť by byla s finanční kompenzací. Nelíbí se mi umístění potencionálního cíle jakýchkoliv nepřátel USA v našem státě. Ze dvou zvažovaných lokalit si sice USA vybralo(!) tu vzdálenější lokalitu od mého kraje, ale i tak platí má první věta. Doufám, že strana Zelených se zachová dle své dosavadní filozofie, kvůli které ji spousta lidí volilo a v rámci možností se pokusí udělat vše, aby se tak nestalo nebo alespoň vše pro referendum. Věřím tomu.

Doporučuji také všem přečíst článek deníku Britské listy:
>>Americká radarová základna a bezpečnost České republiky<<

Pokud také nechcete základnu USA v našem státě, tak máte možnost podpořit občanskou iniciativu se stejným cílem: NE základnám - občanská iniciativa proti umístění americké základny v ČR

MS Internet Explorer 7.0

Již i na notebooku jsem se v OS Windows XP "dočkal" (dle MS - nejdůležitější) aktualizace na nový MS IE 7.0, ale byl jsem překvapen, že ani po vydání mezi aktualizacemi tento program v XP stále nefunguje! V systému Windows XP jsem zkoušel IE 7.0 ihned po vydání "hotové" EN verze už na hlavním PC (abych otestoval jeho funkcionalitu atp.), ale narazil jsem na základní funkční problémy a cituji: "Totální selhání" už při pokusu jen změnit výchozí stránku! Přes mnohé pokusy všemi možnými způsoby se mi to nakonec opravdu ani nepodařilo. Lituji. Myslel jsem, že problém bude v nedodělanosti první anglické verze a řekl jsem si, že počkám do jejího vydání v aktualizacích. Ta doba nadešla dnes a po úspěšné instalaci, která proběhla bez nejmenších problému a následném nutném restartu jsem měl nainstalovaný nový prohlížeč "z dílen Microsoftu". Pravda nainstalovaný byl, ale pro změnu se při spuštění také (raději) ihned sám automaticky ukončil. Nutno podotknout, že ono vypnutí sama sebe IE 7.0 provedl (naštěstí) doslova bleskurychle:) Zlí jazykové by to mohli označit za neužitečnější funkci nového IE 7.0:) Ani několikanásobný reset a mezipokusy o stabilní spuštění nezafungovaly a na základě výše uvedeného musím konstatovat, že IE 7.0 pro XP je stále nefunkční. Jen mi je podezřelé, že v systému MS Windows Vista RC2 IE 7.0 funguje a tak mi to snad připadá jako nějaká divná taktika - Vám nový IE nefunguje správně? Kupte si Visty:) Do toho já osobně v příští pětiletce určitě nepůjdu i když by to můj hardware zvládal. Systém Vista z mého pohledu nemá žádná opravdu výrazná pozitiva (ba naopak). Viz. článek 4 OS na jednom PC.

Ještě lepší než Internet Explorer:)

Pokud patříte mezi uživatele Windows a stále ještě používáte jako prohlížeč Internet Explorer jako (v současnosti stále se zmenšující se procento) asi 80% uživatelů Internetu (50% návštěvníků tohoto webu;) a rádi by jste změnili tento výchozí internetový prohlížeč za mnohem kvalitnější, ale náhodou nevíte za který, tak Vám mohu doporučit lepší! Co víc - doporučím Vám v současnosti nejlepší prohlížeč na světě;)

Internetový prohlížeč -

Do Firefoxu můžete (na několik kliknutí) doinstalovat nepočítaně volitelných doplňků. Pro začátek vřele doporučuji vypínatelné blokování dotěrné bannerové reklamy a přepínání zobrazování do jádra IE - kliknutím zobrazíte i amatérské stránky vytvořené i v MS Wordu;)

Věrte nebo ne, Internet Explorer obsahuje ve všech verzích neuvěřitelné množství chyb, kvůli kterým musí prakticky všichni tvůrci webů obcházet standardní řešení a vymýšlet jiné specielní řešení a to jen kvůli tomu, že IE je výchozím programem vloženým do systému Windows společností Microsoft a spousta lidí si zkrátka neumí najít jakoukoliv náhradu i když na tom nic není a je to pro všechny zdarma!


Tak jsem se vypovídal a je mi zas mnohem lépe. Miluji Internet;)

JIP


úplně nahoru na tuto stránku >>> | na stránku VÍTEJTE ZDE>>>>
[VÍTEJTE ZDE]

[Cestování]

[Hračky]

[Odkazy]

[Návštěvní kniha]


Ikona

Ikona webu

Credits

Mapa webu

JIP © 2008